Gekko-tex je samolepicí znovu odnímatelná textilie sloužící k dekoračním nebo informačním účelům.

Určitě jste slyšeli o plazu jménem gekon. A někteří z vás ho třeba i doma chovají. Jeho předností jsou přilnavé polštářky na prstech, jimiž se pevně přidržují podkladu a díky nim dokáží rychle lézt i svisle a po různých materiálech včetně lesklých. 

Na stejném principu funguje tento nový materiál s názvem GEKKO-TEX. Jedná se o samolepicí dekorační textilii (100% polyester), která svoji strukturou připomíná tapetu. Je vhodná pro širokou škálu povrchů – drží na všem a je opakovatelně odnímatelná, jak dokazuje naše video, kde jsme jeden výtisk nalepili a odlepili více než 11x z různých povrchů. A stále lepí – nevěříte? Přijďte se k nám přesvědčit.

Jejímu použití se meze nekladou. Můžete si s její pomocí vytapetovat prostor, u kterého víte, že se bude časem měnit a po čase tak tapetu sloupnout a nelepit na jiné místo. A nemusí se jednat o celou zeď, ale třeba jen o pruh nebo různé obrazce. Z textilie se na řezacím plotteru mohou nařezat tvary dle vašich přání a požadavků 

Dalším využitím může být například polep stánku na veletrhu, kdy s sebou nemusíte vozit těžké bannery, které se složitě přichytávají, případně oboustrannou izolepou lepit papíry, které se snad potrhají. A klasické samolepky pak těžko dostáváte z povrchu a nemůžete je opakovaně použít. 

GEKKO-TEX však drží i na jiných než hladkých materiálech – na příklad na tričkách a obecně oděvu – můžete tak jednorázově polepit oblečení logy, startovními čísly a podobně. Po slepení zůstane povrch nepoškozený. A to ani zeď, pokud je v dobrém stavu a při odlepování budete opatrní. 

 

Podívejte se na video, jak jsme materiál opakovaně nalepovali a odlepovali: